کلاس آنلاین یوگا متوسطه

تجربه تمرین‌های سطح متوسطه یوگا

یوگا پندار

یوگا سطح متوسطه
آسانا متوسطه

تعداد جلسات

هر هفته دو جلسه
مجموعا در ۸ جلسه

زمان کلاس

۷۵ دقیقه

سطح کلاس

متوسطه

مبلغ کلاس

۶۰۰ هزارتومان
برای ۸‌جلسه

کلاس‌های متوسطه یوگا

کلاس یوگا آنلاین سطح متوسطه مورد نظر خود را انتخاب کنید

در صورتی که چند جلسه از کلاس گذشته یا قصد ثبت‌نام برای تعداد جلسات مشخصی دارید با پشتیبانی سایت هماهنگ کنید.

کلاس یوگا متوسطه آنلاین

کلاس یوگا متوسطه آنلاین برای افرادی طراحی شده است که قبلاً دوره مقدماتی را گذرانده‌اند یا پایه محکمی در تمرین یوگا و یا ورزش‌های دیگر دارند. معمولاً چالش‌برانگیزتر از کلاس مقدماتی است و آسانا‌ها، توالی‌ها و تکنیک‌های تنفسی پیشرفته‌تری را معرفی می‌کند.

در کلاس متوسطه یوگا، این‌ها پیش روی شماست:

 • آساناهای چالش برانگیز بیشتر می‌آموزید: کلاس یوگا متوسطه آنلاین، وضعیت‌های (آساناهای) پیشرفته‌تری مانند ایستادن روی سر و آرنج، وضعیت‌های معکوس و خم به عقب را در بر دارد. این آسانا‌ها نسبت به آسانا‌هایی که در کلاس‌های مبتدی آموزش داده می‌شوند، به قدرت، انعطاف‌پذیری و تعادل بیشتری نیاز دارند.
 • کاهش وزن و تناسب اندام: تمرین‌های متوسطه کلاس یوگا، موجب افزایش تعریق شده و ضمن انجام تمرین‌های هوازی، در مواردی سیکل‌های بی‌هوازی را نیز در بر می‌گیرد. در ضمن با تقویت عضلاتی میانی بدن موجب کوچک شدن محدوده شکم و پهلوها شده و عضلات را محکم کرده و شکل می‌دهد. در مجموع این‌ها موجب چربی سوزی و کاهش وزن و تناسب اندام می‌شوند.
 • کامل کردن آساناهای مقدماتی: در حالی که آسانا‌های پیشرفته‌تر را تجربه می‌کنید، دوره متوسطه یوگا بر روی کامل کردن آسانا‌های پایه آموزش داده شده در کلاس مقدماتی و سطح مبتدی، کار می‌کند. این کمک می‌کند تا درک خود را از این آساناها عمیق تر کنید و به شما کمک می‌کند تا آنها را با سهولت و هماهنگی بیشتری انجام دهید.
 • سیکل‌های (توالی‌های) طولانی‌تر را تمرین می‌کنید: کلاس‌های متوسطه شامل سیکل‌های طولانی‌تری از آسانا‌ها باشد که به هم مرتبط شده‌اند، که اغلب به آرامی از یک آسانا به حالت بعدی جریان می‌یابند. این توالی‌ها می‌توانند به ایجاد استقامت، افزایش سلامت قلب و عروق و بهبود تمرکز و تمرکز کمک کنند.
 • پرانایاما و مدیتیشن را تمرین می‌کنید: در دوره متوسط یوگا، تکنیک‌های تنفسی پیشرفته‌تری مانند تنفس اوجایی ujjayi pranayama و کاپالابهاتی kapalbhati و تکنیک‌های مدیتیشن پیشرفته‌تر مانند تجسم خلاق یا یوگا نیدرا را می‌آموزید.
 • توجه بیشتری به شما می‌شود: در دوره متوسطه یوگا توجه بیشتری از سوی مربی به شما می‌شود. که به شما کمک می‌کند تا تمرین خود را عمیق‌تر کنید و هرگونه چالش یا آسیبی که ممکن است داشته باشید را برطرف کنید.

به طور کلی، یک دوره متوسط یوگا طراحی شده است تا به شما کمک کند تا در تمرینات یوگا خود پیشرفت کنید و شما را از نظر جسمی و ذهنی به چالش بکشد. توجه به این نکته ضروری است که دوره متوسط یوگا برای مبتدیان یا کسانی که آسیب ها یا شرایط سلامت خاصی دارند مناسب نیست. توصیه می‌شود برای تعیین اینکه آیا کلاس متوسطه یوگا برای شما مناسب است یا خیر و اطمینان حاصل کنید که آساناها را به طور ایمن و موثر تمرین می‌کنید، با مربی‌های یوگا پندار مشورت کنید.

کلاس یوگا آنلاین سطح متوسطه برای چی خوبه؟

یوگا متوسطه برای چه کسانی مناسـب اسـت؟

این دوره برای چه کسانی مناسـب نیست؟

ویژگی‌های کلاس یوگا آنلاین پندار

در کلاس آنلاین رودررو یوگا پندار، شما مربی خود را می‌بینید، مربی نیز شما را می‌بیند و بر تمام حرکات شما نظارت دارد. بنابر این با خیال راحت تمرین‌های خود را ادامه دهید و هر جا نیاز به اصلاحی در وضعیت بود، مربی به کمک شما خواهد آمد

جهان در فراوانیست، شما با ثبت‌نام در یک کلاس می‌توانید با اعضای خانواده خود در آن کلاس شرکت کنید. شرکت خانوادگی در کلاس‌های یوگا موجب می‌شود که روح ورزش در خانواده جاری شود. با تمرین در خانه، روح ورزش در فرزندان کوچک ما نیز نهادینه شده و آینده‌ای سالم‌تر را برای آن‌ها به ارمغان خواهد داشت. یک یوگای خانوادگی خوب..!

در سیستم یوگا آنلاین پندار، شاگردها همدیگر را نمی‌بینند، این موضوع ضمن حفظ حریم خصوصی شما، موجب می‌شود که تمرین‌ها را به دور از فضای رقابت و با تمرکز کامل انجام دهید.

بعد از ثبت‌نام در هر کلاسی، در گروه‌های پشتیبانی آن کلاس در یکی از پیام‌رسان‌ها عضو می‌شوید تا هم با مربی خود در ارتباط باشید و هم اگر هر سوال یا نیازی داشتید به این طریق امکان ارتباط برقرار باشد.

هدف ما حال خوب شماست. با خیال راحت در کلاس ثبت‌نام کنید و در صورتی که بعد از گذشتن دو جلسه از کلاس، از کلاس رضایت نداشتین یا به هر دلیلی امکان حضور در کلاس را نداشتین، تمامی مبلغ کلاس به حساب شما باز خواهد گشت.

بعد از ثبت نام و ورود به حساب کاربری، در لیست دوره‌های خود کلاس مورد نظرتان در دسترس است. تنها کافیست در گوگل کروم یا فایرفاکس یا سافاری کلاس خود را باز کرده و از با کلیک روی دکمه، ورود به کلاس (از ده دقیقه قبل از شروع کلاس) وارد کلاس آنلاین خود شوید.

در کلاس یوگا متوسطه آنلاین یوگا پندار چه می آموزیم؟

کلاس یوگا آنلاین سطح متوسطه معمولاً به معرفی آساناهای کامل‌تر، تکنیک‌های تنفس و مفاهیم تکمیلی‌تر یوگا متمرکز است. 

بعضی از چیزهایی که در یک کلاس یوگا متوسطه آنلاین یاد می‌گیرید عبارتند از:

 

آساناهای کامل‌تر یوگا:

 •  وضعیت‌های تعادلی روی دست: کلاس‌های یوگا متوسطه شامل آساناهای تعادلی روی دست‌ها، مانند باکاسانا Bakasana (وضعیت کلاغ)، اکا پادا کوندینیاسانا Eka Pada Koundinyasana (آسانای پرواز صد و هشتاد درجه)، و آستاواکراسانا Astavakrasana (آسانای هشت پیچ) است. این وضعیت‌ها قدرت بالاتنه، ثبات عضلات مرکز بدن و تعادل افزایش می‌دهند.

 • وضعیت‌های معکوس: کلاس‌های متوسطه یوگا همچنین شامل وضعیت‌های  وارونه‌ای مانند شیرشاسانا Sirsasana (پایه سر) و پینچا مایور آسانا Pincha Mayurasana (ایستادن روی آرنج) است. این وضعیت‌ها، قدرت، تعادل و اعتماد به نفس را بالا می‌برند.
 • خم‌ به عقب‌ها: کلاس‌های یوگا متوسطه شامل خم‌ به عقب یا کشش روی بدن پیشرفته‌تر مانند Ustrasana ( وضعیت شتر)، اوردوا دانور آسانا Urdhva Dhanurasana (آسانای کمان) و کاپوت آسانا Kapotasana (آسانای کبوتر) می‌باشد. این آساناها انعطاف، استحکام و تقارن و توازن بدن را افزایش می‌دهند.

 • بازکننده‌های لگن: کلاس‌های سطح متوسطه یوگا شامل بازکننده‌های پیشرفته‌تر لگن، مانند اکاپادا راجا کاپوت آسانا Eka Pada Rajakapotasana (آسانا کبوتر یک پا) و هانومان آسانا Hanumanasana (صد و هشتاد درجه جانبی) می‌باشد. این وضعیت‌ها می تواند به کاهش تنش در باسن و کمر کمک کند.

 • وضعیت‌های پیچش‌: کلاس‌های متوسطه شامل پیچش‌های پیشرفته‌تر باشد، مانند پاریورتا تریکون آسانا Parivrtta Trikonasana (آسانا مثلث پیچ) و ماتسی ایندر آسانا Matsyendrasana (آسانا پیچ ماهی‌). این وضعیت‌ها می‌تواند به بهبود هضم و سم زدایی بدن کمک کند.

 

تکنیک‌های تنفس:

در یک کلاس یوگای متوسطه، تکنیک‌های پیشرفته‌تر پرانایاما را می‌آموزید، تمرین‌های تنفسی که می‌تواند به آرامش ذهن، کاهش استرس و بهبود حال روانی کلی کمک کند. در اینجا چند نمونه از تکنیک های پرانایاما که در کلاس یوگا سطح متوسطه آموزش داده می‌شوند آورده شده است:

 • تنفس اوجایی Ujjayi Pranayama: همچنین به عنوان “نفس اقیانوس” شناخته می‌شود، این تکنیک پرانایاما شامل تنفس از طریق بینی در حالی که عضلات گلو را منقبض می‌کند تا صدایی شبیه امواج اقیانوس ایجاد کند. این تکنیک می‌تواند به آرامش ذهن، بهبود تمرکز و کاهش استرس کمک کند.

 • تنفس کاپالاباتی پرانایاما: همچنین به عنوان “نفس درخشان جمجمه” شناخته می‌شود، این تکنیک پرانایاما شامل بازدمهای کوتاه و سریع به دنبال دم طبیعی است. این تکنیک می‌تواند به انرژی بخشیدن به بدن، بهبود هضم و رفع تنش کمک کند.

 • نادی شودان Nadi Shodhana Pranayama: این تکنیک پرانایاما شامل دم از طریق یک سوراخ بینی در حالی که دیگری است، سپس بازدم از طریق سوراخ بینی مقابل در حالی که دیگری را مسدود می‌شود است. در یوگا متوسطه، این تمرین با نسبت‌های متفاوت دم و بازدم و حبس دم و بازدم انجام می‌شود. این تکنیک می‌تواند به تعادل سمت راست و چپ مغز، کاهش استرس و بهبود عملکرد تنفسی کمک کند.

 • بهاستریکا پرانایاما: همچنین به عنوان “دم آهنگری” شناخته می شود، این تکنیک پرانایاما شامل دم و بازدم سریع و قوی از طریق بینی در حالی که به طور فعال دیافراگم را پمپاژ می‌کند. این تکنیک می‌تواند به افزایش انرژی، بهبود تمرکز و کاهش استرس کمک کند.

 

یوگانیدرا و تجسم خلاق:

 • در این ترم آموزه‌هایی از تکنیک یوگا نیدرا را تجربه خواهید کرد. در یوگانیدرا، بدن به خواب عمیق رفته و ذهن بیدار می‌ماند و حالتی عمیق از ارتباط خودآگاه و ناخودآگاه ایجاد کرده و قدرت خلاق ناخودآگاه را تحت امر خودآگاه می‌آورد. در یوگا نیدرا، سیستم پاراسمپاتیک فعال‌تر شده و به دفع استرس‌های سطحی و عمیق کمک می‌کند
 

به طور کلی، یک کلاس یوگا متوسطه یک راه عالی برای قدم زدن در مسیر رشد و پیش رفتن در سفر یوگاست.

وضعیت کلاغ
پینچا مایور آسانا
وضعیت شتر
وضعیت کبوتر

مربی من کیه؟

رضا بیگی
رضا بیگی

مربی یوگا متوسطه

سوسن جدیدی مربی یوگا
سوسن جدیدی

مربی یوگا متوسطه با طعم ستاره‌بینی ودایی

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، با ما در تماس باشید:

تماس بگیرید

۰۹۹۸۱۲۰۸۰۱۵

تلگرام

t.me/pendaryoga

واتساپ

۰۹۹۸۱۲۰۸۰۱۵

یوگا آنلاین پندار